Psychologickozdravovědnolidskoprávní

13. května 2016 v 20:06 | Weva |  Schůzky
Dnes jsme toho zvládly opravdu hodně!
Schůzku jsme začaly Rodgerovou hrou - dva týmy hrají proti sobě piškvorky, přičemž na každý tah mají pouze tři vteřiny. Za každou dokončenou čtveřici tým dostane jeden dílek čokolády.
Týmy samozřejmě soupeřily a snažily se navzájem si překazit nedokončené čtveřice, takže nakonec oba týmy dostaly čokolády jen málo. A to nám skvěle nahrálo na diskuzi o kooperativním a kompetitivním jednání. Vysvětlily jsme si, proč je většinou lépe spolupracovat, než bojovat jen sám za sebe a daly jsme dohromady spoustu příkladů ze života.
Následovalo ještě povídání o temperamentu, kdy jsme se navzájem rozdělily na sangviniky, choleriky, melancholiky a flegmatiky.
Dále jsme si zahrály "krabí rugby" - hru, která popis snad radši ani nepotřebuje... :)
V dalším bloku jsme se zabývaly zdravovědou, konkrétně to byl epistaxis (krvácení z nosu) a pneumothorax. Nervajzovo koleno simulující hrudník bylo nakonec řádně ošetřeno a zachráněno od udušení i přes ne zcela ideální zdravotnický materiál, který jsme měly k dispozici.
Nakonec jsme si pověděli o "vězních svědomí" v Rusku a o organizaci Amnesty International, která bojuje za jejich lidská práva. A na podporu a propagaci jejich projektu "Rusko vs. lidská práva" jsme pořídily tuto fotku.


Z Amnesty nám dokonce napsali, že děkují za skvělou fotku, že je až dojala a vzkazují všem vřelé díky!
 


Komentáře

1 WaclawO | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:12 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na veverky-polarka.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama