Vánočka

19. prosince 2015 v 9:16 | Weva |  Akce
Poslední předvánoční pátek jsme se sešly v klubovně ve velkém počtu, abychom oslavily Vánoce i v oddílovém kruhu. Oddílovku jsme zahájily v kolečku modlitbou a oddílovou hymnou.
Prvním bodem programu bylo sesbírat rozsypaná písmenka na chodbě. Byla zde ovšem jistá pohybová omezení: mohlo se tančit, mohlo se skákat po jedné noze a štěkat u toho, mohlo se rotovat ve dvojicích, mohlo se kráčet opičí chůzí... mohlo se snad všechno kromě obyčejné chůze :)
Písmenka byla různě barevná a některá z nich byla podtržená, což bylo pomůckou při následném přeměňování hromady písmenek na slova. Nakonec jsme úspěšně seskládaly hesla politik, prezident, dramatik, 5. října 1936 a konečně aktuální datum 18. prosince.
Pak jsme se teple oblékly a vyrazily na severní pól... totiž do města. Zde čekal úkol vystřihnout z novin zadaná písmenka, složit z nich jméno a vytvořit z nich nápis na modrém papíru. S pomocí indícií z písmenkové hry předtím jsme hned poznaly, že ono jméno je Václav Havel (nebo jen Václav H., jak nakonec stálo na papíru, protože byl moc malý :))
Následně jsme pokračovaly na náměstí k morovému sloupu, kde každá z nás obdržela svíčku. Pak jsme si chvíli povídaly o tom, kdo to byl, onen Václav H. Ale hlavně jsme se dozvěděly, proč si jej připomínáme a proč bylo mezi indiciemi dnešní datum - 18, prosince si totiž připomínáme jeho smrt. Ze svíček jsme pak poskládaly srdíčko, zapáily jsme jej a nechaly jsme u něj náš nápis.
Cestou do klubovny nás čekala ještě zastávka s vánočním příběhem od Karla Čapka "O Vánocích, které nechtěly být".
Letos ale Vánoce zjevně chtějí být. V klubovně už nás totiž čekal stromeček v doprovodu dárečků, prskavek, koled a klasického johankovského pudinku.
Každý dostal nějakou pozornost od kamarádek nebo od Ježíška :) A teď už se jen těšíme na Štědrý večer!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama