Setkání s Maximem

11. prosince 2015 v 20:23 | Weva |  Schůzky

Další v programu pátrání byla návštěva Maxima Světozora. Jelikož jsme měly z archivu adresu, vydaly jsme se hledat podle mapky. Trochu záludné mapky, pravda :)
Nakonec jsme zdárně dorazily na Octárnu. Zde jsme začaly hledat pracovnu doktora nebo alespoň něco, co by nám trochu napovědělo. Podařilo se ale najít jen cedulku, že pracovna doktora se přestěhovala.
I přestěhovanou pracovnu jsme ale našly a setkaly jsme se tváří v tvář s druhým z bratrů. Maxim nám pověděl svou verzi příběhu... Vzpomínal, jak se Erwin začal chovat divně, nevycházet z pracovny a úplně přerušil komunikaci s okolím. Zdálo se, že bratra stíhá stihomam či schizofrenie. Jednou k němu vešel do laboratoře a uviděl ten nepořádek, ve kterém žije. Tehdy se pohádali. Bratr jej poté obvinil z krádeže deníku, který nejspíš ani nikdy neexistoval, přinejmenším jej Maxim nikdy neviděl. Pak nás požádal, abychom mu pomohly s úklidem laboratoře. Ale každý vědec dbá na čistotu, proto jsme u toho musely mít nasazené hygienické návleky poněkud znesnadňující chůzi - konkrétně šlo o šátek svázaný kolem kotníků :) Čistota ale není totéž, co pořádek, a tak bylo práce opravdu dost. Maxim prý naposled uklízel minulou válku :)
Nám se ovšem příležitost si trochu důkladněji prohlédnout pracovnu hodila, a tak jsme rády pomohly. A dobře, že tak! Našly jsme totiž stránku deníku. Maxima jsme si tedy prověřily, ujistily jsme se, že o deníku nic neví, také jsme se ujistily, že Erwin nikdy nebyl v jeho nové pracovně. Tak jsme zjistily, že lže - jak by se jinak stránka u něj ocitla?
Cestou zpět do klubovny jsme prozkoumaly deník. Na nově nalezené stránce byl kromě nákresů i kousek textu, a to užitečný.

Violeta začíná vypadat dobře! Musím vyřešit kůži. Žádná umělina nevypadá dobře, budu muset použít živou kůži. Vypěstuji ji z kmenových buněk. Budu ale muset vyřešit výživu. Což je nešikovné, budu asi muset znovu rozebrat kostru... Navíc Maxim začíná být neodbytný, na svou práci ale potřebuji klid!

Toto nám v kombinaci s nákresem kostry ruky, camery obscury, obrázkem mechanického srdce a skicami obličejů vnuklo nápad. Ten záhadný vynález je nejspíš nějaký robot, nebo přímo umělý člověk!

Poslední půlhodinku schůzky jsme pak strávily hrou Jsem výjimečná, protože...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama