Symbolická

26. listopadu 2015 v 13:38 | Weva |  Schůzky
Dnes jsme se s veverkami zaměřily na skautskou symboliku, jak už bylo naznačeno minulou schůzku.
Po zahájení a rychlém intenzivním uvedení ne příliš uklizené klubovny do reprezentativnějšího stavu jsme se nejprve zahřály tučňáčí honičkou.
Následovala hra. Na chodbě se objevily papírky, která měly Veverky za úkol posbírat. A aby to byla trochu legrace, bylo tu i pár komplikací: pro papírky se mohlo chodit jen ve dvojicích, nosit do klubovny se mohly jen po jednom, dvojice se musely po každé cestě měnit a povelené způsoby pohybu byly pouze skákáním po jedné noze, zády k sobě nebo tancem.
Po zkompletování celé sady lístečků jsme se daly do přiřazování papírků do dvojic. Na každém byl napsaný buďto symbol, nebo význam, a úkolem bylo je správně zkombinovat.
Pro připomenutí a pro nemocné přidávám výsledný seznam:

Kruh - přátelství, rovnost
Oheň - víra
Trojlístek - štěstí, láska
Lilie - rytířskost
Znak psohlavců - vlastenectví
Střelka - skaut jde přímo
Počet 3 - 3 stupně skautingu
Počet 5 - zákony světlušek
Počet 10 - zákony skautů

Dále jsme si popovídaly o tom, proč dané symboly znamenají právě to, co znamenají, proč jsou tyto vlastnosti pro skauty důležité, a také jsme si zahrály na detektivy při hledání těchto symbolů ve skautském znaku a v logu WAGGGS.
Na znamení přátelství a rovnosti jsme pak vytvořily kruh a... zahrály jsme si na kompot :)
Poslední aktivita, kterou jsme pak stihly, byla naše verze hry Aktivity, kdy jsme místo různých slovních spojení hádaly významné osobnosti našeho střediska. Padl i rekord, kdy se podařilo popsat někoho třemi písmeny - byla to Šáša, kterou každý poznal podle slova "BAF!" :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama