Erwinova laboratoř

6. listopadu 2015 v 19:19 | Weva |  Schůzky
Dnes byla první schůzka v měsíci, což, jak už Veverky vědí, znamená pokračování v pátrání po tajemství deníku doktora Světozora.
Posledně jsme v archivu získaly adresy obou bratrů Světozorů, teď bylo tedy na čase udělat první návštěvu. Název ulice, na které se měla nacházet laboratoř jednoho z bratrů, nám ovšem nebyl povědomý. Abychom ji našli, stavily jsme se do informačního centra pro mapu. Ale... ulice Generála Zorného nebyla ani na ní k nalezení!
S problémem nám poradila jedna postarší dáma, pamětnice. Upozornila nás, že ulice se dříve jmenovaly jinak. Nakonec z paměti vylovila i to, že ulice Generála Zorného bývala tam, kde nyní najdeme Velehradskou. A tak už nic nebránilo setkat se tváří v tvář s potenciálním majitelem deníku.
Erwina jsme v jeho laboratoři skutečně našly. Jenže moc nám toho nepověděl. Na deník se rozpomněl, dokonce nás i ujistil, že jde o jeho deník. Když jsme se ale začaly vyptávat na ten vynález, který měl být důvodem hádky s bratrem, odpověděl nám:
"To byl skvělý objev! Byl by na Nobelovu cenu. Ale víte proč zrovna Nobelovu? Nobel taky chtěl vědou pomáhat lidstvu - a vynalezl dynamit! Kolik lidí kvůli němu zemřelo. A můj vynález byl stejný. Můj bratr ho chtěl... ne! O tom nechci mluvit!"
Dál už jsme z něj nic moc nedostaly. Bylo zjevné, že roztržitý vynálezce, který nám prezentoval svůj nefunkční přístroj na čtení myšlenek a otřesně kyselé ochucovadlo pro "zlepšení" chuti léků trpí lehkou schizofrenií a vzpomínky na bratra potlačil.
Něco jsme ale nakonec přece zjistily - když doktor odběhl pro něco, co nám chtěl ukázat, trochu jsme se porozhlédly po jeho laboratoři. Našly jsme dvě stránky, které nejspíš patřily do našeho deníku! Šlo o studii kostry dlaně, nákres camery obscury skryté v oku a poškrtaný seznam materiálů s komentářem "Moc těžké!"

Zatím tedy příliš mnoho nevíme, stránky deníku jsou záhadné a ani autor deníku nám nejspíš nic neobjasní. Co má znamet? O jaký objev šlo? A co znamená "projekt Violeta"?
... O tom zase příště :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama