V archivu

2. října 2015 v 17:59 | Weva |  Schůzky
Dnes pokračovalo naše pátrání po záhadě ztraceného deníku. Jelikož jsme znalyi z deníku jen dvě slova - Světozor a Violeta, rozhodly jsme se podívat, co se o nich dozvíme v archivu.
Podařílo se nám zde opravdu najít jeden starý dokument s nadpisem Světozor et Světozor, s.r.o. Ten byl bohužel poničený po požáru ve starém archivu a některé části nebyly čitelné. Paní archivářka nám poradila jít se podívat tam, kde stával starý archiv, než vyhořel. Možná by se tam daly najít nějaké fragmenty kopie tohoto dokumentu. Na pomoc nám dala mapu starého archivu a zašifrovaný papír.
Z něj jsme se dozvěděly, že indicie k nalezení tří fragmentů najdeme v daných odděleních starého archivu a že další dva fragmenty mají v držení Haňa a Nervík.
Podle mapy jsme tedy našly všechny tři indicie.
Na první stála báseň:

Další fragment je schován
tam, kde dlí matka Boha.
Pán jí leží v náručí,
srdce zlý bol ji mučí.
Když v její tvář pohlédneš,
to, co hledáš, nalezneš.


Bez váhání jsme zamířili k soše Panny Marie a opravdu - fragment byl tu!
Druhá indicie byla napsána mlékem. Když jsme papír zahřály nad svíčkou, objevil se nápis: ZÁCHOD. A opravdu, fragment zde byl.
Na poslední indicii byla otázka: Do kterého koše patří krabice od mléka? Pod ním leží další fragment. Správně jsme hledaly pod košem na papír.
Zbývalo vykoupit fragmenty od slečen podrádkyň. Nervajz požadovala, abychom našly na zahradě slepici! Po dlouhém hledání jsme ale zjistily, že jedna tam opravdu je, namalovaná na džbánku.
Haňa nám fragment dala za vytvoření land-artu. Toho jsme se zhostily hrdinně a kreativně stavbou Betlémku z přírodnin.

Kousky papíru jsme pak přilepily na děravá místa v textu z archivu. Pak už jen stačilo přečíst. A co jsme zjistily?

Žili (a snad ještě žijí) dva bratři vynálezci, Maxim a Erwin Světozorové. Vlastnili továrnu a vydělávali se svými vynálezy spoustu peněz. Jednou se ale začali hádat. Maxim chtěl vyrábět zbraně, aby si vydělali ještě víc peněz. Erwin tvrdil, že už jim jejich peníze stačí, a začal sám pracovat na projektu, o kterém nikdo nic nevěděl. Maxim se pokoušel vynalézat sám, bez bratra se mu ale nedařilo. Jednou přišel přes zákaz do Erwinovy laboratoře a uviděl, na čem pracuje. Mělo to být něco ohromného, co by mohlo změnit tvář světa. Maxim chtěl tento vynález využít pro své zbrojírenství, to ale Erwin odmítl. Ten den se hrozně pohádali a protože už nechtěli spolupracovat, továrnu zrušili a opustili.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama