Týmový duch

23. října 2015 v 18:01 | Weva |  Schůzky
Začátek schůzky byl dnes trochu netradiční, přišel nás navštívit otec Artur. S ním jsme se pomodlili a požehnal nám.
Pak bylo holkám řečeno, že tuto schůzku nás čeká takový experiment. Dostanou několik úkolů, které ale budeme dělat z nějakého důvodu, a nakonec si řekneme, co měly znamenat.

Prvním úkolem bylo během sedmi minut postavit co nejvyšší stavbu s pomocí papíru a izolepy. V polovině času však přišla zrada - změna pravidel. Izolepa se nesmí používat a na výsledné stavbě jí nesmí být ani kousek! Výsledné dílo měřilo převratných 7 cm ;)
Další úkol, který Veverky čekal, trošku zavařil jejich hlavy. Každá dostala na ruku číslo, ruce se naskládaly na hromádku s jedničkou vespod a osmičkou nahoře a úkolem bylo pořadí obrátit, ovšem s určitými pravidly pro pohyb rukou. Tady holky hezky projevily myšlení "mimo rámec", které práci hodně usnadnilo.
Dalším úkolem bylo během čtvrt hodiny postavit dráhu pro míček, který by jej udržela co nejdéle v pohybu. Veverky nakonec dosáhly šesti vteřin a úplné přestavby klubovny :)
Přeposlední úkol zněl jednoduše - naráz vyrazit ze startovní čáry a naráz překročit cílovou, aniž by se kdokoliv zastavil. Tak snadné to ale nebylo a povedlo se to až na pátý pokus.
A konečně pátý úkol nám dal docela zabrat. Tři holky si zavázaly oči, tři nemohly mluvit a tři byly bez handicapu. Zadání pak znělo seřadit se podle věku. Ač šlo o úkol snadný, plnil se dlouho a nepříliš lehce. Proč, to jsme si řekly záhy potom.

Sedly jsme ke stolu a následovala zpětná vazba. Nejprve jsme se pobavily o tom, proč tak dlouho trvalo splnit tak lehký úkol. Přišly jsme na to, že ty holky, které jsou "vedoucími" našeho týmu, byly němé, tudíž nemohly organizovat. Ty aktivní zase byly slepé, takže místo toho, aby mohly pracovat na úkolu, byly závislé na ostatních. A týmové hráčky, který jsou zvyklé plnit úkoly zadané jinými, mohly všechno, tudíž se dostaly do pozice vedoucích, na kterou nejsou zvyklé.
Pak jsme si popovídaly o šesti týmových rolích, a sice šéf, kreativec, týmový hráč, nadšenec, kritik a nervák. Vzájemně jsme si na papír napsaly, jakou roli bychom dané Veveruše přiřadily. Taky jsme se poradily o tom, co v týmových úkolech děláme špatně a co by šlo zlepšit, a sice nepanikařit, poslouchat "kritiky", když upozorní na chybu a prvně si promyslet víc variant, než začneme realizovat - on první nápad bývá málokdy nejlepší. A všechny jsme se shodly na tom, že jsme dobrý tým, hlavně proto, že jsme každá jiná a nechybí nám žádná klíčová role v týmu. A snad i trochu posílil náš týmový duch.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama