Výprava s rodiči

30. září 2015 v 15:35 | Weva |  Akce
V pondělí 28. 9. na státní svátek se ráno na nádraží sešla velká skupina. Byl to náš oddíl, ale tentokrát nechyběli ani rodiče. Společně jsme vlakem vyrazili směr Bystřice pod Hostýnem, odkud jsme se autobusem vyvezli na Tesák. Nahoře nám Evička vysvětlila hru na pozadí celého výletu. Každý z nás dostal pět bonbónů, které představovaly naše životy. Pokud někdo někoho nachytal říkat ano/ne/jo, mohl si na něm jeden bonbón vyžádat. Pak jsme vyrazili dál a mnozí si začali slušně vydělávat bonbóny, zato jiní rychle přišli na mizinu.
Na louce nás potom čekala indiánská stezka. Dva týmy se nejprve naučily indiánskou řeč, která pak byla jediným prostředkem komunikace pro navigování slepého indiána, který měl za úkol co nejrychleji projít vyznačenou trasu. Poté jsme posvačili a mohlo se jít dál.
Další zastávkou byl vrchol Hostýna, kde jsme si dali na hodinu rozchod. Někdo si koupil suvenýr, někdo doplnil zásoby jídla, někdo si šel prohlédnout chrám. Společně jsme si pak šli prohlédnout místní křížovou cestu. Také byla vyhlášena bonbónová hra, kterou na plné čáře vyhrála Apolenka.
Na hezké travnaté ploše jsme si pak zahráli molekuly. Vítězné trio tvořily samé Veverky - Heda, Bára a Kuskus.
Nezapomněly jsme také navštívit pomník Rudolfa Plajnera.
Cesta zpátky byla rychlá a ve chvíli jsme byli zpátky v Bystřici. Čekání na vlak jsme si zkrátili hrou na mrkacího vraha.
Vlak nás pak dovezl zpátky domů a už byl čas se rozloučit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama