Víkendovka v Pačlavicích

23. března 2015 v 15:19 | Weva |  Akce
O víkendu 20. - 22. března se náš oddíl vydal do Pačlavic na víkendovku. Po příjezdu a zabydlení se jsme si všichni spolu zahráli oblíbené Městečko vlkodlaků.
Po večeři nám francouzský ministr představil detektiva Clusoa, který byl pověřen případem zmizení vzácného diamantu, Žůžového Partnera, z Národního muzea. Byli jsme rozděleni do tří týmů - Scotland Yard, Hong Kong Čong a Chicago police.
Následovalo několik her na zlepšení spolupráce, tolik potřebné k vyšetřování, například Přesedávaná. Večer se pak nesl v partičkovském duchu. A pak už se jen zazpívala večerka a šup do postelí.

Sobotní ráno začalo rozcvičkou na zahradě a následnou snídaní - chlebem s česnekovou pomazánkou. Detektiv Clusoe nás pak přizval k výslechu jednoho z návštěvníků muzea, který pravděpodobně pachatele zahlédl - bohužel ovšem šlo o Japonce, kterému jsme my ani Clusoe nerozuměli. Začala tedy naše cesta od překladatele k překladateli. Splnit jejich zákeřné úkoly nebylo snadné, nakonec ale všechny vyšetřovací týmy získaly překlad výpovědi.
Po svačině pak program pokračoval sportovním okénkem s Mirčou, kde se hrálo napříkrad ringo nebo Buldok.
Po návratu do tepla na faru na nás už čekaly matračky, relaxační hudba a jógo-masážní okénko. Všichni jsme si odpočinuli a spravili si bolavá záda, což po předchozím programu každý ocenil.
Na oběd byla zeleninová polévka a šunkofleky.
Po odpoledním klidu jsme pokračovali v pátrání. Každý tým obdržel mapu s trasou a svačinku a vydali jsme se s batůžky na cestu po vesnických drbnách. Každá z drben nám za drobný úkol dala jednu indícii o tom, kdo kdo je zlodějem Žůžového Partnera. Po dlouhé cestě jsme nakonec zjistili, že pachatel:

nosí na krku křížek
má rifle
má červené papuče
má dlouhé vlasy
má hodinky

To už nám pomalu začínalo svítat, kdo je zlodějem...
Po návratu a sváče přišel Clusoe s nápadem, jak dokázat našemu podezřelému vinu - prověříme jeho trezor v bance. Dostali jsme výpis případných podezřelých a ke každému poznámku, kde nejdeme jeho trezor - samozřejmě zašifrované z důvodu ochrany soukromí. To už všem bylo jasné, že zlodějem je ministr Haňa. Po prolomení šifry se nakonec podařilo v jejím trezoru skutečně Partnera najít. Ministr Haňa se nám sice pokusil v přestrojení uniknout, my jsme jej ale odhalili a zatkli. Jak jsme ale zjistili, nešlo o skutečného Žůžového Partnera. Ten je v bezpečí v trezoru pod Národním muzeem, kde je nyní již vystavená nová kopie. Ministr nic netuše ukradl pouze napodobeninu, která nám teď zůstala na památku, což jsme patřičně ocenili - byla totiž plná bonbónů.
Na večeři byl slavnostní pudink a pro hladové i polévka.
Když se setmělo, na zahradě na každého z nás ještě čekala citátová cestička ze svíček, která pro někoho byla tak trochu stezkou odvahy, pro někoho chvilkou k zamyšlení.

V neděli byl na snídani chleba s marmeládou. Po snídani jsme se sbalili, okrojili se a vyrazili do kostela.
Po mši jsme pouklízeli faru a pak jsme si zahráli ještě několik posledních her na zahradě, Kočičku, Slalom a Zvířátka. A pak už byl čas vyrazit na autobus na cestu domů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama