Osmá kapitola - téměř v cíli

6. června 2014 v 17:46 | Weva |  Schůzky
Váháte, kam za dobrodružstvím? Chcete poznat další kouty Říše snů? Láká vás cestování? Navštivte Leandrii, královnu mezi městy jihu. Krásnější město nenajdete! Uvidíte katerálu z dob prapředků, navštívíte naši velkou pouť, o Velikonocích uvidíte největší jarmark jižní provincie... Nechte severní vítr vás zavát k nám! Litovat nebudete.

Konečně jsme dorazily tam, kam jsme již dlouhou dobu směřovaly. Najednou jsme stály na okraji Leandrie... Tady bydlí Papeteri, který nás má podle věštby Narsis dostat domů.
Přivítaly jsme zpátky velmi vřele Gigitku, naši ztracenou dceru, a pořály jsme jí k už nějakou dobu minulým narozkám :)
Na okraji města byla pouť a spousta balónků nám učarovala natolik, že jsme se zastavily a zkusily jsme si nějaké vysloužit.
První balónek jsme dostaly za splnění úkolu, a to štafetové přenesení míčku na druhý konec zahrady. Jeden nám ale nestačil, a tak jsme si vyzpívaly i druhý. A na tom bylo cosi napsané...
"Heslo je 5. slovo slibu světlušek"
Po chvíli jsme nejen přišly na to, že ono heslo je "snažit", ale také na to, že na balóncích jsou písmenka, a tam jsme si začaly systematicky získávat balónky s písmeny S, N, A, Ž, I a T.
Ještě jsme musely projevit spoustu znalostí kroje, světluškovských zákonů, morseovky a spousty dalšího, ale také třeba mršnosti při hře Monstra, schopností spolupracovat, třeba při hledání něčeho poslepu, a také mlsnosti při sbírání rozsypaných bonbónů, než jsme z balónků konečně stvořily celé slovo snažit.
A v balóncích něco bylo... A byly to kousky mapy Leandrie, kde bylo zaznačen i Papeteriho vetešnictví. Takže domů už zbývá jen pár kroků!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama