Devátá kapitola - Papeteri

21. června 2014 v 9:56 | Weva |  Schůzky
Na mapě města by si toho malého domku snad nikdo nevšiml. A už vůbec ne na té rušné ulici plné pouličních muzikantů, cukráren a nablýskaných luxusních zlatnictví. Přesto se tam jeden malý ušmouraný krámek krčil. Nápis "Papeteriho vetešnictví" nad výlohou vypadal, jako by zažil už pár století, nemluvě o podivných předmětech v ní. Přesto přese všechno, tento obchůdem každý znal. Bylo to kvůli opravdu zvláštnímu člověku, který jej vlastnil. Papeteriho a jeho podivné příběhy znal zkrátka každý.

Konečně jsme po dlouhém putování stály tváří tvář člověku, kterého jsme hledali už měsíce. Po tom, co jsme dostali první poukaz do jeho vetešnictví výhrou na módní přehlídce, přes Narcisinu věštbu, že to on nás dostane domů, a neustálé odkazy na jeho jméno uprostřed civilizace u malířky či hodinářky i v divočině mezi kanibaly, jsme najednou tady.
Daly jsme dohromady všechny peníze a poukázky, co jsme získaly během naší pouti, A po nějakém tom kšeftování jsme si koupily vše, co bylo potřeba na funkční létající balón.
Jeho sestavení také nebylo snadné, s pomocí Papeteriho a kouzelné věci zvané izolepa jsme to ale zvládly výsledek ale stál za to - opravdový létající balón! A že byl trochu malý? To nevadí, v Říši snů je možné všechno, i dopravit se domů minibalónem ;)
Tak nakonec nezbylo než zapálit hořák a vydat se na cestu domů. A i když povětrnostní podmínky nebyly moc dobré a hořák občas zhasnul, tak jsme musely přistát a znovu jej zapálit, nakonec jsme domů dorazily...

... a to je konec našeho dobrodružství. Ale už se těšíme na nové - vždyť tábor už klepe na dveře! :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama