Šestá kapitola - Něco málo z cirkusu

23. května 2014 v 19:09 | Weva |  Schůzky
Cirkus Gloria znával dříve každý. Měsíce předem se ve vesnicích šuškalo, že se blíží. A byla-li tu a tam nějaká víska tak šťastlivá, že se přání každého tamního dítěte vyplnilo a cirkus zastavil právě tam, tak široko daleko nebyl jediný člověk, který by se nepřišel podívat. Hlediště bylo vždy narvané a i o místa v prachu na zemi před sedadly byla rvačka. A nikdo z diváků nikdy nelitoval... Jako jediný cirkus měl cirkus Gloria jednorožce.
Jenže jednorožec jednoho dne zmizel a s ním i sláva cirkusu. I ti nejvěrnější členové po čase odešli a zůstala jen principálka. Malovanému plakátu s jednorožcem, akrobaty, klauny a kouzelníkem nikdo už pozornost nevěnoval. Ležel kdesi na půdě někdejšího fanouška a zájem o něj jevil už jen prach.

Tentokrát jsme se seznámily s principálkou zkrachovalého cirkusu. A ta drobná bloncka měla co vyprávět! Když jsme chtěly vědět, jaké tu je, pracovat v cirkuse, velmi ráda nám to povyprávěla.
Cirkusáci jsou kočovní a tu a tam mají pletky s policií, které se někdy moc nelíbí, že se zabydlí, kde se jim zrovna zachce. Že jsou pak potřeba rychlé nohy a taky trocha toho štěstí jsme se dozvěděly hned v následující honičkové hře.
Papírky, které jsme během hry získaly, skrývaly různá slova. "Každý, kdo pracuje v cirkuse," vysvětlila principálka, "musí být i dobrý herec, to je bezesporu jasné." A tak jsme si ve dvojcích zkusily vymyslet a zahrát krátkou scénku s pěti slovy ze získaných papírků.
Principál to nemá lehké. Musí každému zařídit, cokoliv si přeje k představení. A představte si, že si klauni chvíli před vystoupením vzpomenou, že chtějí letadlo! Ale my bychom si na tomto místě hravě poradily! Skvělé letadlo na zahradě stálo do deseti minut.Pak nás principálka naučila pár kouzel, která prováděl jejich kouzelník. Ale jaká, to je naše tajemství ;)
Nakonec nám proncipálka nabídla pomoc, a my jsme vytáhly plány na létající balón. Když je prohlédla, napadlo ji, jak nám pomoct - má několik pytlů písku, které můžeme použít na zátěž a stabilizaci balónu.
Po menším logickém úkolu s přemysťováním pytlů písku jsme získaly, co bylo třeba, a tak jsme šli dál, blíž k cíli.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama