Pátá kapitola - Bylinkářka

3. května 2014 v 18:13 | Ijus |  Schůzky
Copak vás trápí? Bolestli hlavy, nespavost, nebo snad smutek? Jsou vaše vlasy slabé? Nebo snad vaše zvířátka jsou nemocná? Slepice nenesou? Či snad dámy trápí unavená pleť? Nebo vaše děťátko stále brečí? Není problém, se kterým bychom si neporadili! Máme bylinky kvetoucí i zelené, sbírané o polednách či za svitu měsíce, na svatého Jána i na hromnice, z našich luk i exotické. Či snad kuchařince zastesklo se po šafránu? Každé koření, mast, čaj i bylinku má babka kořenářka. Jen přijďte a neostýchejte se!

Dalším, koho jsme potkali, byla Kika, učeň u kořenářky. Pozvala nás do chaloupky a tam jsme si chvilku hráli na pneumatiky. Pak Kika vytáhla svůj herbář, ukázala nám pár rostlinek a řekla nám, jak je poznáme.
Pak Kika řekla, že nám ukáže, jak náročné to sbírání bylinek někdy může být. Hrozí při něm totiž větší nebezpečí, než se může zdát. Úhlavním nepřítelem každé kořenářky jsou... včely!
A tak jsme kolem jedné takové přerostlé včely, naštěstí se zavázanýma očima, musely projít, abychom nasbíraly co nejvíce květin.
Květiny se pak proměnily v papírky s indiciemi a my jsme pak měly uhodnout, které dvě rostliny indicie ukrývají.
Jasně jsme poznaly pampelišku a kopřivu, ale abychom si mohly být jisté, tak nám Kika dala zašifrované správné odpovědi. Po rozluštění čtyř šifer bylo jasné, že jsme to měly dobře.
Zahrály jsme si ještě hru Prase, kvikni a pak pro nás měla Kika ještě něco - čichové hádanky. Jaké koření skrývají malé modré balíčky jsme hádaly velmi snaživě, neb odměnou za správnou odpověď byl brusinkový bonbón :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama