Vítáme vás v Říši snů!

4. dubna 2014 v 20:30 | Weva |  Schůzky
Dámy a pánové, jen račte a nastupujte! Nic se nebojte a pojťe blíž! Naše vzducholoď vás bezpečně dopraví až do Říše snů! Kdo má oči, hleď na skvělé horkovzdušné balóny značky Imaginarion! A naše rogala mají dolet vyšší, než kterákoliv jiná na trhu!

... Naše cesta začala právě takovou vzducholodí. Honem jsme naskočili, Kapitán Nervík se chopil kormidla a letí se vstříc Říši snů! Cíl byl dosažen úspěšně, jen to přistání díky intervenci jistého albatrosa příliš hladké nebylo. Ač bez použitelné vzducholodi, výhody Říše snů jsme využili zcela plně. Vždyť kdo by odmítl, když může být kýmkoliv! A tak jsme se na chvíli přeměnili každý v to, co chtěl.
Pak jsme si vysnili módní přehlídku... A vítězka získala něco, co se nám hodilo - poukaz do jakéhosi vetešnictví na starou plachtu. Severní vítr nám pak přivál plány na létající balón... A tak začala naše cesta za tajemným vetešníkem Papeterim, který by nám snad mohl pomoci sestavit balón, se kterým bychom se vrátili domů.

Říkali o ní, že je to kouzelnice. Vlastně to není úplně přesné. Je to spíš bytost na půl cesty mezi člověkem a vílou. A více než kouzelnice je to vědma. Není jen tak se jí zalíbit, ale když se to podaří, dokáže se velmi dobře odměnit. Říka si Narsis.

Ze severu nám vichřice přinesla Gigitku na rogalu. A pak se nám tak nějak zjevila jakási roztodivná osůbka. Představila se jako Narsis a zeptala se nás na pár otázek. Když jsme jí o sobě vše překotně povyprávěli, řekla nám, že nám může pomoct... Ale zadarmo ani skřehule nehrabou. Narsis zastává heslo něco za něco. A tak jsme se k ní dali do služby. Snášet vrtochy této osůbky nebylo jen tak, ale konce směny jsme se dočkali a ejhle - vyplatilo se! Odměna byla štědrá. Narsis nám vyčarovala to, co podle jejíh slov budeme brzy potřebovat - rovných 250 Rufů (to je měna Říše snů)! Také nám dala pár rad: musíme najít Papiteriho, je to ten, kdo nás dostane domů. Také nás varovala před kanibaly - prý se s nimi možná setkáme. Také dala radu, ať najdeme hodinářku, ta nám prý hodně poradí. Ale hlavně, určila nám směr - máme pokračovat na jih. No a na co se nesmí zapomenout - naučila nás pár kouzel!


POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama