Třetí kapitola - Hodinářka

12. dubna 2014 v 11:23 | Weva |  Schůzky
Když člověk vešel do toho zapadlého krámku, ocitl se ihned v úplně jiném světě. Ze všech stran k němu pronikalo jen vlezlé tik tak, tik tak, tik tak, tik tak, tik tak... A ať se podíváte kamkoliv, všude je to samé - hodiny. Tísíce hodin, malé i velké, kyvalové, kukačky i pendlovky, náramkové i na zeď, dokonce i jedny kostelní, armáda budíků, všude samá pružinka a ozubené kolečko. A všechno to sborově zpívá tutéž melodii, až by se z toho jeden zbláznil. Uprostřed všeho toho tikotu stojí drobná dívka. Když za ní příjdete, nejspíš ji zastihnete s lízátkem či dortíkem, to je pak jako v rauši. Jen pojďte k hodinářce!


Naše řady se dnes opět rozšířily. V Království snů jsme potkali Ute, kterou církevkovská většina družinky znala, tak jsme ji přizvali k naší výpravě.
Na radu Narsis jsme po příchodu do městečka začali hledat hodinářský krám. A opravdu, po chvilce jsme jej potkali. Místní hodinářka byla velmi sympatická, ale taky poněkud mlsná a roztržitá, což není dobrá kombinace. My jsme ale neváhali a pomohli jsme jí ze všech koutů hodinářství vydolovat poztrácené sladkosti. A hodinářka se pak velmi ochotně podělila ;)
Hodinářka měla jakousi mapu, na které byla její zahrádka s popiskem napsaným písmem, které ona nemohla rozluštit. My jsme v něm ovšem hned poznali starou známou morseovku, tak jsme mapu koupili a podívali jsme se, co skrývá.
Zprávu jsme rozluštili a tím začala cesta po obrovských hodinách, na kterých jsme plnili různé úkoly a nalézali tajemné balíčky. Po dokončení všech úkolů jsme zjistili, co balíčky skrývají - jeden po druhém jsme nacházeli světluškovské zákony!
Hodinářka naši šikovnost nezapomněla oplatit - dostali jsme poukaz k Papeterimu na koš! Naše cesta domů už se pomalu rýsuje a my pokračujeme dál na jih...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama