Den v krojích

25. dubna 2014 v 19:34 | Weva |  Akce
Že se za své kroje nestydíme, to je jasná věc. A svátek patrona skautů, svatého Jiří, je skvělá příležitost to ukázat světu. A tak jsme se o půl čtvrté odpoledne sešly, abychom se v tom navzájem podpořily.
Začátek byl jen s malou účastí, tak jsme si zahrály pár fitek a popovídaly jsme si o svatém Jiří. Teprve kolem čtvrté se přitrousilo trochu víc lidí, a tak jsme se pustily do města, kde nás čekaly různé úkoly.
První zastávka byla na náměstí, kde jsme všem kolemjdoucím předvedly, jak vypadá pravé táborové večerní kolečko - modlitba, Večerka a pozdrav (a ani ta závěrečná nepostradatelná věta "Kdo jde na latrínu?" nechyběla).
Další instrukce nám měl dát T. G. M., tak jsme za ním šly, a opravdu - v jeho podstavci nás čekal dopis. A ten nám zadal, že se máme vyfotit s nějakým nevinným kolemjdoucím. Naštěstí pro naše stydlivky zrovna kolem procházela jedna paní profesorka, tuším z tanečního kroužku, tak s ní máme pár hezkých fotek.


Další cesta byla poněkud pozdržena čekáním na Aničku, které nám ovšem zpříjemnil milý zvědavý pán, kterému jsme podrobně odpověděli na vše, co ho o skautingu zajímalo. Pak nás všechny, i s nově příchozími, kteří se nepřestávali připojovat, vyfotil.
Dalším stanovištěm, jak radil Masarykův dopis, byly Cukrovinky u Žeryka. Tam nás na pokladně čekal dopis nejen s mapou, ale i s padesátikorunou, takže jsme se odměnily ;)
Mapa nás pak zavedla do Podzámky, kde čekala odměna za splněné úkoly ve formě pikniku. Konečný počet účastníků byl proti původnímu několikanásobný, a tak jsme tam všechny jen tak seděly, hrály hry, odpočívaly... a hlavně jedly!
Každý si pak odešel, kdy potřeboval, ale ti nejvytrvalejší zůstali ještě dlouho po konci akce.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama