Čtvrtá kapitola - V ateliéru

25. dubna 2014 v 20:08 | Weva |  Schůzky
Róza žila v Říši snů od narození. Neznala nic jiného, než své malebné městečko a tamější lesy. Všechna ta krása z okolí se sbírala v její hlavě a pak s pomocí její kouzelné fantazie a šikovných rukou dávala vzniknout krásným obrazům. Její ateliér tím vším přímo dýchal. Těžká vůně šeříku z její zahrádky snad ani nemohla nebýt inspirací k umění, které nemá za úkol nic jiného, než pouze být krásné... Nemá zahrnovat názory, nemá měnit svět, nemá ani vychovávat, má být jen krásné.

Dalším novým známým na naší cestě byla jedna malířka jménem Róza. Vesele nás přijala ve svém ateliéru s tím, že návštěvy často nemívá, a tak je strašně ráda za společnost. Představili jsme se jí a tak i ona nám. Povyprávěla nám svůj příběh, a také nám řekla něco málo o své dvojčeti... Když byly ještě velmi malé, a to tak, že si to ani moc nepamatuje, sestřička zkrátka zmizela. Dodnes ji nikdy neviděla...

Róze došly barvy, a tak nás požádala, zda bychom jí pomohly nějaké nové vytvořit. Měla nějaké pigmenty, ale jen tří barev, a jediné, co doma našla, byla stará krabice škrobu. A tak jsme zkusily, co to udělá, když to rozpustíme ve vodě...
Vlastnosti vniklé hmoty všechny zaujaly - tekla a byla řídká jako voda, ale to jen do chvíle, kdy se ji někdo pokusil zamíchat. V tu chvíli ztuhla! Dokonce šlo i to, že když jsme pokapaly stůl, tak jsme kapky zkrátka vzaly do ruky a rychle hodily do kelímku. Kapka v stisku prstů ztuhla a po povolení se opět roztekla a skapla jako voda.

Tři barvy jsou na obraz málo, a tak jsme zkoumaly, jak barvy míchat. Vytvořily jsme si překvapivě pestrou paletu spousty odstínů, které jsme namíchaly jen z modré, žluté a červené.


Zatímco byla Gigitka fascinována červenou barvou připomínající krev, my jsme se s Rózou pustili do portrétování se navzájem. Ale ne jen takového, kromě vzhledu naše obrázky zobrazovaly i to, jaký člověk je. I Gigit se po chvíli přidala, jen její dílo připomínalo spíše krvavou lázeň :)
Už dlouho jsme nehráli stále zbožňované Palermo, tak jsme si jej po nějaké době připomněly.

... A pak vzhůru dál na jih, Papeteri je prý už blízko...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama