Družinová cyklovýprava

24. března 2014 v 15:11 | Weva |  Akce
V sobotu 22. března odpoledne se před klubovnou sešla skupinka dobrodruhů i se svými bujnými oři (nebo na kolech, chcete-li). Chvíli si tak jen tak povídali a postávali, když tu najednou je přepadla zcela zoufale zmatená veverka, která neměla sebemenšího tušení, kde je ani kdo je. Podařilo se nám ji uklidnit, a zjistili jsme od ní zajímavou věc - veverka u sebe měla v krabičce nějaké zvláštní vzácné semínko. A tím začala naše cesta, neb jsme se rozhodli jej zasadit.
První cesta směřovala za veverčinou kamarádkou veverkou bioložkou. Ta nám potvrdila, že jde o semínko velmi vzácného stromu a nabídla nám, že nám pomůže vybrat správné místo k jeho zasazení, ovšem s jednou podmínkou - musíme jí před odjezdem pomoct zalít všechny její květiny. I přes intriky zlotřilé masožravky, která nás chytala a brala nám vodu se nám podařilo nakonec všechny rostliny rozeznat a zalít správným množsvím vody a mohlo se pokračovat dál.
Další zastávka byla u veverky chemičky, která nám měla dát nějaké hnojivo. I té jsme pomohli, tentokrát s pokusem. Po chvilce snažení jsme si vyrobili vlastní efektní miniaturní sopku. Pokus se povedl a chemička nám na oplátku dala lahev látky, kterou k životu potřebuje každá rostlinka - prosté, leč nezbytné vody. Pak se nasedlo na kola a jelo se dál vstříc cíli - Zámečku.


V lese se nám podařilo i najít skrytou schránku hry geocaching, do které jsme přidali medvídka a posléze i veverčí ouško výměnou za placku. A potom jsme konečně narazili na vhodné místo k zasazení našeho semínka.
Cestou zpět jsme si udělali ještě zastávku u Moravy, kde jsme si zahráli naše oblíbené hry Palermo a Co bys dělala, kdyby... a kde jsme také potkali rodiče Gigitky, která bohužel nejela kvůli vyvrtlému kotníku.
Věřte nebo ne, nakonec celá naše výprava vcelku a ve zdraví dorazila zdárně zpět ke klubovně a veverky i Veverky se nám rozutekly do všech světových stran.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama